اثر هدایای تبلیغاتی در بازاریابی

هدایا تبلیغاتی
1+
اشتراک

اثر هدایای تبلیغاتی در بازاریابی

هدایای تبلیغاتی یکی از انواع روش‌های بازاریابی در بین واحدهای تجاری می‌باشد. شما می‌توانید با یک هزینه بسیار کم یک تبلیغ بسیار موثر را انجام دهید. هدایای تبلیغاتی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. تاثیر این هدایا در جذب مشتریان بر هیچ فردی پوشیده نیست. هدایای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و در یک محصول خلاصه نمی‌شوند. دراین مقاله قصد داریم به تاثیر این هدایا بر جذب مشتریان بپردازیم

هدایا تبلیغاتی

 
هدایای تبلیغاتی یکی از اثربخش‌ترین انواع بازاریابی

بازاریابی در دنیای امروز یک نیاز ضروری برای رشد کسب و کارهای نو ظهور می‌باشد. اغلب شرکت‌هایی که به‌تازگی وارد دنیای تجارت شده‌اند از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی هزینه‌های گزافی دارند و برای یک شرکتی که تازه تاسیس شده است به هیچ وجه مناسب نمی‌باشد. در نتیجه چه بهتر که این شرکت‌ها از این هدایای تبلیغاتی استفاده نمایند که استفاده دوگانه دارد و دو مزیت مخصوص به خود را دارا می‌باشد. این هدایا هم شیرین می‌باشند برای مشتریان و هم ارزان برای شرکت تبلیغ‌دهنده.
تبلیغات انبوه باهزینه کم

یکی از بهترین انواع تبلیغات برای واحدهای تجاری هدایای تبلیغاتی می‌باشد که یک راه مناسب برای تبلیغات انبوه می‌باشد. این تبلیغات می‌توانند به‌سرعت در بین بازارهای هدف توزیع شود و معرف برند و محصول شرکت‌های تبلیغ‌دهنده شود. معمولا شرکت‌های تبلیغاتی مختلفی برای تولید این محصولات تبلیغی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از کاتالوگ‌های تبلیغاتی، هریک از انواع محصولاتی که مناسب می‌دانید را انتخاب کنید و تبلیغ محصول خود را بر روی این هدایا درج کنید.
آیا هدایای تبلیغاتی بازدهی دارند؟

هیچ گاه نمی توان دقیقا اعلام نمود که دادن هدایای تبلیغاتی بازده مثبت دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که اهدای هدیه در زمان و مکان نامناسب سبب ایجاد بازده ی منفی می شود. در نتیجه بهتر است مدیران یک شرکت از مشاوران تبلیغاتی برای این امر استفاده نمایند و در رابطه با بازاریابی‌ها و دادن انواع هدیه‌ها و تخفیفات با این مشاوران گفتگو کنند.
اثر هدایای تبلیغاتی در تجارت جهانی

هدایای تبلیغاتی یک نکته بسیار مهم در اصول بازاریابی جهانی می‌باشد.
به گزارش ویرلن؛ در واقع کمپانی‌هایی در این بازار رقابت کامل دوام خواهند آورد که بتوانند بهترین تخفیفات و هدایای تبلیغاتی را برای مشتریان خود آماده کنند. شما می‌توانید با اهدای یک هدیه تبلیغاتی موثر و مفید تا مدت‌ها اثر معنوی بر روی مشتریان هدف خود گذارید. این یک رویا نیست بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این روزگار از این روش‌های منطقی برای بازاریابی و تبلیغات هدفمند استفاده می‌کنند. گاها دیده شده است که هدایای تبلیغاتی مخصوصی برای افراد خاصی تولید شده است. به‌طور مثال لوازم آرایشی بود که در سال‌های اول قرن ۲۱ برای بانوان تولید شد و هدف آن معرفی برندهای زیبایی و بهداشتی مانند ورساچه و دیور بود. این عوامل دست در دست هم می‌دهند و سبب می‌شوند که یک شرکت در بازار رقابتی موفق بیرون بیاید.
ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی

این محصولات در عین کوچکی بسیار متنوع می‌باشند. تنوع رنگی و طرح‌های مختلف، یکی از ویژگی‌های این نوع از هدایای تبلیغاتی می‌باشد. از طرفی قیمت بسیار ارزان این محصولات می‌تواند یک گزینه مناسب برای تبلیغات واحدهای تجاری محسوب شود. ویژگی دیگر این نوع بازاریابی، سرعت بالا در آماده‌سازی آن‌ها می‌باشد. توجه کنید که شما می‌توانید با یک صدم هزینه یک بیلبورد تبلیغاتی صد هزار خودکار تبلیغاتی سفارش دهید. با این عمل شما می‌توانید برای چندین ماه برای بیش از صد هزار نفر تبلیغات داشته باشید.

هدایای تبلیغاتی یکی از اثربخش‌ترین انواع بازاریابی

بازاریابی در دنیای امروز یک نیاز ضروری برای رشد کسب و کارهای نو ظهور می‌باشد. اغلب شرکت‌هایی که به‌تازگی وارد دنیای تجارت شده‌اند از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی هزینه‌های گزافی دارند و برای یک شرکتی که تازه تاسیس شده است به هیچ وجه مناسب نمی‌باشد. در نتیجه چه بهتر که این شرکت‌ها از این هدایای تبلیغاتی استفاده نمایند که استفاده دوگانه دارد و دو مزیت مخصوص به خود را دارا می‌باشد:
اول‌ازهمه اینکه فردی که محصول یا خدمت شمارا به‌صورت رایگان امتحان می‌کند، ممکن است به‌خوبی از ارزش ذاتی محصول شما آگاه شود و نسبت به خرید آن اقدام کند و یا حتی بهتر از آن اینکه به‌نوعی نسبت به محصول شما وابسته شود و عدم استفاده از آن محصول یا خدمات را برای خودش غیرممکن ببیند.

دوم اینکه چون محصول یا خدمت به‌صورت رایگان در اختیار مشتریان بالقوه شما قرارگرفته است، آنها تحت‌فشار روانی به‌منظور جبران زحمت شما از طریق ادامه به خرید از شما قرار می‌گیرند. این اصل درواقع تحت عنوان “قانون جبران زحمت” شناخته می‌شود که بیان می‌دارد مردم به‌صورت طبیعی اجبار و تعهدی برای جبران لطف شما به‌عنوان شیوه‌ای برای تشکر احساس می‌کنند.

موضوعات مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار مورد نیازاند

پنج × چهار =